Praca tymczasowa

W przypadku tej usługi zajmiemy się rekrutacją i dostarczeniem pracowników zatrudnionych przez nas na podstawie umowy o pracę, gotowych do pracy i z kompletem aktualnych badań. Przejmiemy też wszelkie obowiązki administracyjno-kadrowe (w tym wypłatę wynagrodzenia) i odpowiedzialność przed instytucjami rynku pracy, ponieważ to my stajemy się formalnym pracodawcą.

Dlaczego warto?

- zrekrutujemy i szybko dostarczymy gotowych do pracy fachowców z aktualnymi badaniami
- przedstawimy Ci czytelną i jasną wycenę z pełną symulacją kosztów – od początku wiesz, ile zapłacisz
- przejmiemy formalności: podpiszemy umowy, wyliczymy wynagrodzenie, zajmiemy się sprawami urlopów i zwolnień
- weźmiemy na siebie odpowiedzialność przed instytucjami pracy
- łatwo dopasujemy liczbę zatrudnionych do potrzeb Twojej firmy
- obniżymy koszty rekrutacji i funkcjonowania przedsiębiorstwa dzięki pełnej obsłudze administracyjno-kadrowej

 

01
Przygotujemy ofertę

Potrzebujemy na to 24h. Ile kosztują nasze usługi? To zależy od wielu czynników: szczebla stanowiska, liczby pracowników, planowanej długości współpracy.
Naszym klientom przedstawiamy szczegółowy kosztorys i wynikającą z niego cenę końcową i nigdy nie narażamy ich na koszty ukryte. W ofercie w transparentny sposób pokażemy koszty naszej pracy (marżę) oraz koszty, które ponosisz jako pracodawca. Z góry wiesz, ile zapłacisz.

02
Pozyskamy pracowników

Natychmiast po podpisaniu umowy rozpoczniemy poszukiwania pracowników. Niektórych przedstawimy od razu, korzystając z naszej bazy kandydatów, do innych dotrzemy wykorzystując wypracowane metody. Wszystkich kandydatów przekażemy do Ciebie z prośbą o weryfikację – decyzja o zatrudnieniu leży zawsze po Twojej stronie. Ile to potrwa? Czas oczekiwania zależy od tego, czy poszukujesz kogoś o unikalnych umiejętnościach czy kompetencji łatwo dostępnych. Zadzwoń, powiedz, kogo potrzebujesz – doradzimy Ci najlepiej, jak potrafimy.

03
Załatwimy formalności związane z zatrudnieniem

Błyskawicznie dopełnimy formalności i oddelegujemy pracowników do pracy w Twojej firmie. Zgromadzimy niezbędne dokumenty, zadbamy o badania lekarskie, podpiszemy umowy i przekażemy pracownikom wszystkie ważne informacje. Jeśli pracownik zachoruje, zrobimy wszystko, by jak najszybciej znaleźć zastępstwo – skorzystamy z obecnej bazy, zadzwonimy do dodatkowych kandydatów, aby zapewnić Ci ciągłość zatrudnienia.

04
Dopasujemy wielkość zatrudnienia

Potrzebujesz zwiększyć lub zmniejszyć ilość pracowników? Po prostu mówisz nam o tym, a my dbamy o resztę. Pamiętaj, że praca tymczasowa jest regulowana ustawą, a pracownikom przysługują okresy wypowiedzenia; w przypadku umów zawieranych na 14 dni obowiązuje 3-dniowy okres wypowiedzenia, w przypadku umów powyżej 14 dni – 7 dni wypowiedzenia.

05
Rozliczenie, płatności i faktura

Przyj­mu­jemy dwa sys­temy roz­li­czeń – PLN netto / za godzinę pracy lub PLN netto / za miesiąc. Na koniec miesiąca wysyłamy do Twojej akceptacji przejrzyste zestawienie wszystkich kosztów czyli tych związanych z zatrudnieniem pracownika + nasza marża. Wystawiamy jedną fakturę i zdejmujemy Ci kłopot z głowy.


Najczęściej zadawane pytania:

Praca tymczasowa to usługa, w której na podstawie trójstronnej umowy agencja zatrudnia pracowników na umowę o pracę (na czas określony) i oddelegowuje ich do pracy u klienta. Agencja jest pracodawcą, a klient – pracodawcą użytkownikiem. Zgodnie z ustawą o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, pracownik może być zatrudniony u jednego Pracodawcy Użytkownika nie dłużej niż przez 18 miesięcy w ciągu kolejnych 36 miesięcy. Pracownikowi przysługuje także prawo do urlopu i płatnego zwolnienia lekarskiego. Największe zalety pracy tymczasowej to: możliwość sprawdzenia pracowników przed zatrudnieniem na stałe, większa elastyczność, obsługa kadrowo-płacowa realizowana przez agencję, przeniesienie wszelkiej odpowiedzialności przed instytucjami rynku pracy na agencję.
Nie mamy z góry ustalonej marży. Usługę pracy tymczasowej za każdym razem wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę m.in. typ stanowiska, ilość pracowników czy długość współpracy.
Tak, pracownik ma prawo do 2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc.


oddelegowanie pracowników zatrudnionych przez agencię Twojej pracy
ustawa o zatrudnieniu pracowników tymczasowych
umowa o pracę
praca sezonowa
comiesięczna wypłata